רכישת דירה

משרד עורכי דין קצנלבוגן מתמחה בליווי התהליך המלא של רכישת דירה

קונה או מוכר נכס?
לפגישת יעוץ צרו קשר

רכישת דירה חדשה היא בין העסקאות הגדולות ביותר שתבצעו בחייכם. בישראל נמסרות בכל שנה כ-150,000 דירות אשר כ-66% מהן הן דירות יד שנייה וכ-33% דירות חדשות מקבלן.

בין אם מדובר בדירה חדשה ובין אם ברכישת דירה יד שנייה, ובין אם זו דירת מגורים או נכס להשקעה, הליווי המשפטי הוא קריטי.

במשרד עורכי דין שיפי קצנלבוגן נספק לכם את מלוא המעטפת מא' ועד ת'. מן המסד ועד הטפחות. משרדנו מתמחה מזה כ-10 שנים בכל הפריזמה של דיני המקרקעין והנדל"ן בישראל, לרבות כמובן בייצוג משפטי ברכישת דירה.

תהליך העבודה הצמוד והאישי שאנו מציעים ללקוחותינו נגזר מתוך הקפדה על מקצועיות, יצירתיות וירידה לפרטים הקטנים. החל משורה ארוכה של בדיקות מקדמיות (משפטיות, הנדסיות ותכנוניות), דרך ניהול מו"מ מול הצד השני, ועד להשלמת עסקה נכונה, טובה, ראויה וחשוב מכל – כדאית וברת ביצוע.

זאת ועוד, לאור העלייה הדרמטית במחירי הדיור בעשור האחרון, שנאמדת בממוצע של כ-38% ברמה הארצית ומגיעה בערים מסוימות עד לכדי כ-50%, משרדנו מסייע ללקוחותיו בהתמודדות עם היבטי מימון שונים. הן מבחינת שיקולי מיסוי (כאשר המס המרכזי שחל על הרוכשים הוא מס רכישה) והן מבחינת משכנתא או פתרונות מימוניים נוספים (כמו הלוואות גישור כאשר הדירה החדשה נקנית כנגד מכירת דירה קיימת ולוחות הזמנים לא מסונכרנים ברמה של יום מול יום).

שירותינו בתחום זה כוללים, בין השאר:

  • ביצוע בדיקות מקדמיות משפטיות וקנייניות לנכס הנוגעות לנושאים שונים כמו רישום בטאבו, בעלות, הערות אזהרה, צווים שיפוטיים, עיקולים, עיון במסמכי תיק הבית המשותף ועוד.
  • ביצוע בדיקות הנדסיות-תכנוניות הנוגעות לחריגות בנייה, אחוזי בנייה, שימושים חורגים או כל בעיה הנדסית או תכנונית אחרת.
  • הערכת שווי – משרדנו משתף פעולה עם שמאים ומתווכים המסייעים בביצוע הערכת שווי לנכס לאפיון כדאיות העסקה ושפיכת אור על שוויה האמיתי (לעומת "מחיר השיווק").
  • סיוע בהיבטי מימון – מציאת נתיב המימון תוך איזון בין כל השיקולים והפרמטרים הרלבנטיים כגון הון עצמי, הכנסה נוכחית וצפויה, נטילת משכנתה, תיקונים/שיפוצים נדרשים בנכס טרם הכניסה, מס רכישה, מע"מ בשיפוצים ועוד.
  • בניית לוח תשלומים בחוכמה ובהתאם לנסיבות הכלכליות של הרוכשים (אל מול דרישת המוכרים).
  • מציאת פתרונות לרכישת דירה בתנאים מורכבים – למשל, קניית דירה מרובת בעלים (לדוגמה, דירות ירושה או דירות שנמכרות בהליך גירושין), רכישת דירה עם חריגות בנייה, רכישת דירה המושכרת לצד שלישי וכדומה.
  • הקפדה על קלה כחמורה בניתוח חוזה המכר שמוצג לרוכשים לאחר שנערך על ידי עורכי הדין של המוכרים. ווידוא כי חוזה המכר כולל מנגנוני הגנה ראויים על הקונים לרבות בנושאים כמו הפרת חוזה, הגדרת מועד מכירה (וסנקציות על איחורים), התחייבויות לגבי תשלום מיסים וסילוק משכנתה ועוד.
  • ביצוע מלוא הפעולות הנדרשות לאחר החתימה על חוזה המכר כמו רישום הערת אזהרה לטובת המוכרים עם העברת התמורה הראשונה, דיווח למיסוי מקרקעין ועוד.

שמים את הנכס
שלנו

בידיים בטוחות.